Najwyższy człowiek świata

Sultan Kösen

Sultan Kösen

Najwyższym żyjącym człowiekiem na Ziemi jest urodzony w 1982 roku Turek Sultan Kösen, mierzący aż 251 cm! Rodzina Sultana jest normalnego wzrostu, a jego niezwykła wysokość spowodowana jest guzem przysadki mózgowej, która odpowiada m.in. za wydzielanie hormonu wzrostu. Od 2010 roku leczony jest na Uniwersytecie Virginia i dzięki podawanym lekom przestał rosnąć. Najwyższy człowiek świata musi używać do chodzenia kul, ale mimo tego twierdzi, że prowadzi normalne życie.

 

 

 

Najwyższy człowiek w historii

Najwyższym człowiekiem w historii był zmarły w 1940 roku Amerykanin Robert Wadlow, który osiągnął wzrost 271 cm! Robert zmarł w wieku zaledwie 22 lat. Na zdjęciu poniżej widoczny ze swoim ojcem (182 cm wzrostu).

 

  Najwyższy człowiek świata

  Twitter   Facebook

Możliwa dezaktualizacja

Niektóre rekordy mają to do siebie, że lubią być pobijane. Ponieważ minęło już trochę czasu od dodania tego rekordu, jest wysoce prawdopodobne, że nie jest on już aktualny. Jeżeli wiesz jaki jest najwyższy człowiek świata i nie jest to Sultan Kösen, prosimy o zgłoszenia nam tego faktu przez formularz.

 

Podobne rekordy
Najwyższe

Najwyższa kolejka górska świata

Najwyższa kolejka górska świata wspina się na wysokość 139 metrów, czyli prawie tyle ile ma najwyższy budynek Trójmiasta.

Najwyższe

Najwyższa świątynia chrześcijańska świata

Ostatecznie ukończona w 1890 roku katedra w stylu gotyckim ma wieżę mierzącą 161,53 m. Do jej szczytu prowadzi 768 schodów.

Najwyższe

Najwyższy budynek świata

Najwyższy budynek świata stoi w Dubaju (Zjednoczone Emiraty Arabskie). Wieżowiec mierzy razem iglicą 828 metrów i jest, aż o 319

Komentarze

Prosimy o niezgłaszanie błędów w rekordach za pomocą komentarzy. Jeżeli zauważysz błąd, zgłoś go za pomocą formularza powyżej.

zajebiste
niezle!!!!!!!!!!!!!
duuuuuuuuuuży!!!!!!!!!
OMG! LoL!
LOL! OMG! tylko zdjęcie od dołu i jest GIGANT!
iupkopigf0-ir
Taa bo uwierze

Dodaj komentarz

Komentarze dodane przez niezarejestrowanych użytkowników nie mogą być edytowane.