Najmłodszy park narodowy w Polsce

Park Narodowy Ujście Warty

Park Narodowy Ujście Warty

Utworzony 1 lipca 2001 roku Park Narodowy Ujścia Warty jest najmłodszym parkiem narodowym w Polsce. Położony w województwie lubskim park ma powierzchnię 80,38 km² i został założony w celu ochrony rozległych terenów podmokłych, będących siedliskiem ptaków wodnych i błotnych.

  Twitter   Facebook

Rekord sprawdzony

Ten rekord został oznaczony statusem "sprawdzony", ponieważ uważamy, że jest mało prawdopodobne by zmienił się w przyszłości. Jeżeli jednak wiesz jaki jest najmłodszy park narodowy w Polsce i nie jest to Park Narodowy Ujście Warty, prosimy o zgłoszenia nam tego faktu przez formularz.

 

Podobne rekordy
Najstarsze

Najstarszy Park Narodowy w Polsce

Najstarszy polski Park Narodowy, utworzony 1 czerwca 1932 roku.

Najmłodsze

Najmłodsze miasto w Polsce

Z dniem 1.01.2023 prawa miejskie uzyskały miejscowości: Miękinia, Jeżów, Dąbrowice, Rozprza, Ujazd, Książ Wielki, Czarny Dunajec, Latowicz, Bodzanów, Jastrząb, Jadów, Włodowice, Łopuszno, Piekoszów i Miasteczko Krajeńskie.

Najniższe

Najniższy punkt Polski

Wieś leży na Żuławach Elbląskich w pobliżu Jeziora Druzno. Na terenie Raczek znajduje się najniższy punkt Polski – depresja 1,8 m p.p.m.

Komentarze

Prosimy o niezgłaszanie błędów w rekordach za pomocą komentarzy. Jeżeli zauważysz błąd, zgłoś go za pomocą formularza powyżej.


Dodaj komentarz

Komentarze dodane przez niezarejestrowanych użytkowników nie mogą być edytowane.