Najwyższa kolejka górska świata

Kingda Ka

Kingda Ka

Najwyższa kolejka górska świata wspina się na wysokość 139 metrów, czyli prawie tyle ile ma najwyższy budynek Trójmiasta. Otwarty w 2005 roku rollercoaster, znajduje się w amerykańskim parku rozrywki Six Flags Great Adventure w New Jersey.

https://www.youtube.com/embed/HN8nv4tVFuA
  Twitter   Facebook

Możliwa dezaktualizacja

Niektóre rekordy mają to do siebie, że lubią być pobijane. Ponieważ minęło już trochę czasu od dodania tego rekordu, jest wysoce prawdopodobne, że nie jest on już aktualny. Jeżeli wiesz jaka jest najwyższa kolejka górska świata i nie jest to Kingda Ka, prosimy o zgłoszenia nam tego faktu przez formularz.

 

Podobne rekordy
Najszybsze

Najszybsza kolejka górska na świecie

Zjednoczone Emiraty Arabskie, to nie tylko wieżowce, w parku rozrywki Ferrari World znajduje się także najszybsza kolejka górska na

Najwyższe

Najwyższy diabelski młyn na świecie

Otwarty dla publiczności w 2014 roku diabelski młyn ma wysokość 167,6 m i jest najwyższym tego typu obiektem na świecie.

Najwyższe

Najwyższy budynek świata

Najwyższy budynek świata stoi w Dubaju (Zjednoczone Emiraty Arabskie). Wieżowiec mierzy razem iglicą 828 metrów i jest, aż o 319

Komentarze

Prosimy o niezgłaszanie błędów w rekordach za pomocą komentarzy. Jeżeli zauważysz błąd, zgłoś go za pomocą formularza powyżej.


Dodaj komentarz

Komentarze dodane przez niezarejestrowanych użytkowników nie mogą być edytowane.