Najdłuższy płot świata

Płot dingo

Najdłuższe ogrodzenie świata znajduje się w Australii i ma 5614 km długości! Zbudowany w latach 1880 - 1885 płot, postawiony został w celu odgrodzenia stosunkowo żyznych południowo-wschodnich terenów Australii od reszty kontynentu. W ten sposób oddzielono tereny wypasu owiec od psów dingo żyjących na pozostałym terenie. Najdłuższy płot świata ma 180 cm wysokości, jest wkopany na głębokość 30 cm, a teren na szerokości 5m od niego został wyczyszczony.

  Twitter   Facebook

Możliwa dezaktualizacja

Niektóre rekordy mają to do siebie, że lubią być pobijane. Ponieważ minęło już trochę czasu od dodania tego rekordu, jest wysoce prawdopodobne, że nie jest on już aktualny. Jeżeli wiesz jaki jest najdłuższy płot świata i nie jest to Płot dingo, prosimy o zgłoszenia nam tego faktu przez formularz.

 

Podobne rekordy
Najdłuższe

Najdłuższa kolejka górska na świecie

Wesołe miasteczko Nagashima Spa Land w Japonii może pochwalić się najdłuższą kolejką  górską na świecie. Kolejka wspinająca

Najmniejsze

Najmniejsze państwo na świecie

Miasto-państwo europejskie, enklawa w Rzymie. Najmniejsze państwo świata pod względem powierzchni, która wynosi zaledwie 0,44 km².

Najwyższe

Najwyższy budynek świata

Najwyższy budynek świata stoi w Dubaju (Zjednoczone Emiraty Arabskie). Wieżowiec mierzy razem iglicą 828 metrów i jest, aż o 319

Komentarze

Prosimy o niezgłaszanie błędów w rekordach za pomocą komentarzy. Jeżeli zauważysz błąd, zgłoś go za pomocą formularza powyżej.

lol

Dodaj komentarz

Komentarze dodane przez niezarejestrowanych użytkowników nie mogą być edytowane.