Najwyższy diabelski młyn na świecie

High Roller w Las Vegas

High Roller w Las Vegas

Otwarty dla publiczności w 2014 roku diabelski młyn ma wysokość 167,6 m i jest najwyższym tego typu obiektem na świecie. Na tym mającym 158,5 m średnicy kole, stojącym w sąsiedztwie słynnego kasyna Caesars Palace, umieszczonych jest 28 40-osobowych kabin, mogących łącznie pomieścić 1120 pasażerów.

Następcy

Dziś już wiadomo, że rekord należący do High Roller wkrótce zostanie pobity, ponieważ w budowie znajdują się 2 większe diabelskie młyny, których otwarcie planowane jest na 2018 rok:

  • 192 metrowy New York Wheel
  • 210 metrowy Dubai Eye w Dubaju
  Twitter   Facebook

Możliwa dezaktualizacja

Niektóre rekordy mają to do siebie, że lubią być pobijane. Ponieważ minęło już trochę czasu od dodania tego rekordu, jest wysoce prawdopodobne, że nie jest on już aktualny. Jeżeli wiesz jaki jest najwyższy diabelski młyn na świecie i nie jest to High Roller w Las Vegas, prosimy o zgłoszenia nam tego faktu przez formularz.

 

Podobne rekordy
Najwyższe

Najwyższa kolejka górska świata

Najwyższa kolejka górska świata wspina się na wysokość 139 metrów, czyli prawie tyle ile ma najwyższy budynek Trójmiasta.

Najwyższe

Najwyższa drewniana konstrukcja świata

Najwyższa drewniana konstrukcja świata ma 111 metrów. Zbudowana przy radiostacji w 1935 roku.

Najwyższe

Najwyższy szczyt Ameryki Północnej

Znany także jako Mount Denali. Położony w paśmie Alaska na terenie USA, jest najwyższym sczytem Ameryki Północnej - wznosi się na

Komentarze

Prosimy o niezgłaszanie błędów w rekordach za pomocą komentarzy. Jeżeli zauważysz błąd, zgłoś go za pomocą formularza powyżej.


Dodaj komentarz

Komentarze dodane przez niezarejestrowanych użytkowników nie mogą być edytowane.