Najdłuższa kolejka górska na świecie

Steel Dragon 2000

Wesołe miasteczko Nagashima Spa Land w Japonii może pochwalić się najdłuższą kolejką  górską na świecie. Kolejka wspinająca się na wysokość 97 metrów i osiągająca prędkość maksymalną 152,9 km/h ma łaczną długość wynoszącą 2479 m. Budowa ukończona w 2006 roku pochłonęła 2 miliony dolarów.

https://www.youtube.com/embed/4tIkUFb3KAI
  Twitter   Facebook

Możliwa dezaktualizacja

Niektóre rekordy mają to do siebie, że lubią być pobijane. Ponieważ minęło już trochę czasu od dodania tego rekordu, jest wysoce prawdopodobne, że nie jest on już aktualny. Jeżeli wiesz jaka jest najdłuższa kolejka górska na świecie i nie jest to Steel Dragon 2000, prosimy o zgłoszenia nam tego faktu przez formularz.

 

Podobne rekordy
Najszybsze

Najszybsza kolejka górska na świecie

Zjednoczone Emiraty Arabskie, to nie tylko wieżowce, w parku rozrywki Ferrari World znajduje się także najszybsza kolejka górska na

Najwyższe

Najwyższa kolejka górska świata

Najwyższa kolejka górska świata wspina się na wysokość 139 metrów, czyli prawie tyle ile ma najwyższy budynek Trójmiasta.

Najwyższe

Najwyższy diabelski młyn na świecie

Otwarty dla publiczności w 2014 roku diabelski młyn ma wysokość 167,6 m i jest najwyższym tego typu obiektem na świecie.

Komentarze

Prosimy o niezgłaszanie błędów w rekordach za pomocą komentarzy. Jeżeli zauważysz błąd, zgłoś go za pomocą formularza powyżej.


Dodaj komentarz

Komentarze dodane przez niezarejestrowanych użytkowników nie mogą być edytowane.