Pierwsza marka samochodu na świecie

Spyker

Holenderska firma produkowała powozy od 1880 roku. Osiemnaście lat później stworzyła auto pod marką Spijker- o drewnianym podwoziu, z silnikiem Benza. Najsłynniejszy model to Spyker C4 z silnikiem Wilhelma Maybacha, który w 1921 przechał 30 tys. km w ciągu 36 dni. Koniec historii firmy przypada na 1925 rok.

  Twitter   Facebook

Rekord sprawdzony

Ten rekord został oznaczony statusem "sprawdzony", ponieważ uważamy, że jest mało prawdopodobne by zmienił się w przyszłości. Jeżeli jednak wiesz jaka jest pierwsza marka samochodu na świecie i nie jest to Spyker, prosimy o zgłoszenia nam tego faktu przez formularz.

 

Podobne rekordy
Najkrótsze

Najkrótszy samochód świata

Produkowany przez Smart, należące do Mercedes-Benz.Fortwo jest pierwszym modelem Smarta, wszedł do produkcji w 1998 roku, po premierze we

Najszybsze

Najszybszy samochód osobowy świata

Najszybszy i najdroższy samochodód świata produkowany seryjnie, ze zmierzoną prędkością maksymalną 407,8 km/h. Do 100 km/h rozpędza

Najmniejsze

Najmniejsze państwo na świecie

Miasto-państwo europejskie, enklawa w Rzymie. Najmniejsze państwo świata pod względem powierzchni, która wynosi zaledwie 0,44 km².

Komentarze

Prosimy o niezgłaszanie błędów w rekordach za pomocą komentarzy. Jeżeli zauważysz błąd, zgłoś go za pomocą formularza powyżej.


Dodaj komentarz

Komentarze dodane przez niezarejestrowanych użytkowników nie mogą być edytowane.