Najmniejszy dom świata

Quay House w Walii

Quay House w Walii

Najmniejszy dom mieszkalny na świecie ma zaledwie 182 cm szerokości, trochę ponad 3 metry wysokości i 2,54 metra głębokości. Mimo niewielkich rozmiarów mieści 2 pokoje oraz przedpokój. Ta niezwykła budowla i atrakcja turystyczna stoi w Walijskiej miejscowości Conwy. Ciekawostką jest fakt, że budynek przed rokiem 1900 zamieszkiwał rybak mający 1,90 metra wysokości i z tego powodu domek nazywany jest często "Domkiem Rybaka".

  Twitter   Facebook   Google+

Rekord niepewny

Ten rekord został oznaczony statusem "niepewny", ponieważ jest go bardzo trudno zweryfikować. Jeżeli wiesz jaki jest najmniejszy dom świata i nie jest to Quay House w Walii, prosimy o zgłoszenia nam tego faktu przez formularz.

 

Podobne rekordy
Najmniejsze

Najmniejsze państwo na świecie

Miasto-państwo europejskie, enklawa w Rzymie. Najmniejsze państwo świata pod względem powierzchni, która wynosi zaledwie 0,44 km².

Najwyższe

Najwyższy budynek świata

Najwyższy budynek świata stoi w Dubaju (Zjednoczone Emiraty Arabskie). Wieżowiec mierzy razem iglicą 828 metrów i jest, aż o 319

Największe

Największe dzieło sztuki na świecie

Panoramiczny obraz jest prawdopodobnie największym dziełem sztuki - jego powierzchnia mierzy 3 012 m².  Znajduje się w mieście

Komentarze

Prosimy o niezgłaszanie błędów w rekordach za pomocą komentarzy. Jeżeli zauważysz błąd, zgłoś go za pomocą formularza powyżej.

kurcze,ale mały

Dodaj komentarz

Komentarze dodane przez niezarejestrowanych użytkowników nie mogą być edytowane.