Najmniejszy dom świata

Quay House w Walii

Quay House w Walii

Najmniejszy dom mieszkalny na świecie ma zaledwie 182 cm szerokości, trochę ponad 3 metry wysokości i 2,54 metra głębokości. Mimo niewielkich rozmiarów mieści 2 pokoje oraz przedpokój. Ta niezwykła budowla i atrakcja turystyczna stoi w Walijskiej miejscowości Conwy. Ciekawostką jest fakt, że budynek przed rokiem 1900 zamieszkiwał rybak mający 1,90 metra wysokości i z tego powodu domek nazywany jest często "Domkiem Rybaka".

  Twitter   Facebook

Rekord niepewny

Ten rekord został oznaczony statusem "niepewny", ponieważ jest go bardzo trudno zweryfikować. Jeżeli wiesz jaki jest najmniejszy dom świata i nie jest to Quay House w Walii, prosimy o zgłoszenia nam tego faktu przez formularz.

 

Podobne rekordy
Najmniejsze

Najmniejsze państwo na świecie

Miasto-państwo europejskie, enklawa w Rzymie. Najmniejsze państwo świata pod względem powierzchni, która wynosi zaledwie 0,44 km².

Najwyższe

Najwyższy budynek świata

Najwyższy budynek świata stoi w Dubaju (Zjednoczone Emiraty Arabskie). Wieżowiec mierzy razem iglicą 828 metrów i jest, aż o 319

Największe

Największe dzieło sztuki na świecie

Panoramiczny obraz jest prawdopodobnie największym dziełem sztuki - jego powierzchnia mierzy 3 012 m².  Znajduje się w mieście

Komentarze

Prosimy o niezgłaszanie błędów w rekordach za pomocą komentarzy. Jeżeli zauważysz błąd, zgłoś go za pomocą formularza powyżej.

kurcze,ale mały

Dodaj komentarz

Komentarze dodane przez niezarejestrowanych użytkowników nie mogą być edytowane.