Jak donosi The Telegraph, budowa największego diabelskiego młyna na świecie jest blisko zakończenia. Po ukończeniu, 210 metrowe koło oficjalnie nazwane Dubajskim Okiem (Dubai Eye) pobije wysokością 167 metrowy High Roller w Las Vegas (dzierżący w tej chwili rekord świata) oraz znajdujący się również w budowie 192 metrowy New York Wheel (planowane ukończenie kwiecień 2018).

Nowa karuzela będzie zdolna przewieść na raz 1400 pasażerów w 48 panoramicznych kapsułkach, z których będzie można podziwiać widoki na wybrzeże Dubaju oraz okoliczne atrakcje, jak: Burj Al Arab, Palm Jumeirah i Burj Khalifa - najwyższy na świecie budynek. Na kole ma być zamontowany gigantyczny,  80-metrowy ekran LED na którym będą wyświetlane transmisje, reklamy i ogłoszenia. Do budowy młyńskiego koła wykorzystane zostanie prawie 9 000 ton stali, czyli około 25 procent więcej niż ilość użyta do budowy Wieży Eiffla w Paryżu.

Zdjęcie z budowy. Foto: meraas

Ain Dubaj, budowany jest przez firmę Meraas z Dubaju i stanowić będzie ono centralny punkt większego projektu, czyli Bluewaters. Kompleks ten ma składać się z luksusowych apartamentów oraz stref rozrywki, w tym blisko dwustu lokali gastronomicznych i handlowych oferujących „bezkonkurencyjne” widoki na koło. 

Cały kompleks ma kosztować 1,2 miliardów funtów i znajduje się w pobliżu rezydencji Jumeirah Beach, połączonej z plażą 265-metrowym mostem dla pieszych. Turystów transportować będzie system kolei monorail, który połączy Bluewaters z innymi atrakcjami Dubaju.

Foto: meraas

Budowa rozpoczęta w maju 2013 roku, planowo zakończyć ma się w przyszłym roku. Kolejna wielka atrakcja z pewnością pomoże ściągnąć do Dubaju rekordową ilość turystów.