Pierwsza Miss Polski

Władysława Kostakówna

W pierwszym konkursie Miss Polonia zwyciężyła urzędniczka Miejskiej Kasy Oszczędnościowej w Warszawie. Wstępne eliminacje odbyły się poprzez nadsyłanie zdjęć, gala finałowa 27 stycznia 1929 w hotelu Polonia w Warszawie wyłoniła Władysławę Kostakównę. Pierwsza Miss Polski zdobyła także tytuł I Wicemiss w konkursie Miss Europe w Paryżu, w tym samym roku.

   Twitter   Facebook

Rekord sprawdzony

Ten rekord został oznaczony statusem "sprawdzony", ponieważ uważamy, że jest mało prawdopodobne by zmienił się w przyszłości. Jeżeli jednak wiesz jaka jest pierwsza Miss Polski i nie jest to Władysława Kostakówna, prosimy o zgłoszenia nam tego faktu przez formularz.

 

Podobne rekordy
Pierwsze

Pierwsza Polka, która zdobyła tytuł Miss Świata

Przyszła na świat w 1965 roku w Szczecinie. W 1989 jako pierwsza i jak dotąd jedyna Polka zwyciężyła w konkursie Miss World.    

Pierwsze

Pierwsza Miss Świata

Piękna szwedka zdobyła tytuł Miss World w pierwszym konkursie w 1951 roku. Przyszła na świat w 1929 roku.  

Pierwsze

Pierwszy król Polski

Zwany Wielkim. Urodził się w 967 w Poznaniu. Pierwszy koronowany władca Polski z dynastii Piastów, w latach 1003-1004 także książę

Komentarze

Prosimy o niezgłaszanie błędów w rekordach za pomocą komentarzy. Jeżeli zauważysz błąd, zgłoś go za pomocą formularza powyżej.


Dodaj komentarz

Komentarze dodane przez niezarejestrowanych użytkowników nie mogą być edytowane.