Najdłuższy wąż świata

Pyton siatkowy

Pyton siatkowy

Wąż ten doskonale pływa, jest jednym z największych na świecie, ale bije rekody długości- znaleziono szkielet pytona, który mierzył 13 metrów i ważył ok 114 kg. Przeciętnie osobniki dorastają do 10 metrów i wagi ok 100 kg. Zamieszkuje Azję południowo- wschodnią, Filipiny i Indonezję.

 

 

  Twitter   Facebook

Rekord sprawdzony

Ten rekord został oznaczony statusem "sprawdzony", ponieważ uważamy, że jest mało prawdopodobne by zmienił się w przyszłości. Jeżeli jednak wiesz jaki jest najdłuższy wąż świata i nie jest to Pyton siatkowy, prosimy o zgłoszenia nam tego faktu przez formularz.

 

Podobne rekordy
Największe

Największy wąż świata

Wąż z rodziny dusicieli, znany także jako anakonda olbrzymia. Występuje w dorzeczu Amazonki i Orinoko. Osiąga do 250 kg wagi i ok 3 m długości,

Największe

Największy jadowity wąż

Osiąga długość do 5,7 m i waży nawet 9 kilo. Ukąszenienm potrafi zabić słonia. Ugryzienie może być śmiertelne dla człowieka, jeśli w

Najszybsze

Najszybszy wąż świata

Jadowity wąż, zamieszkuje Afrykę. Zdolny poruszać się z szybkością do 20 km na godzinę (największa zanotowana szybkość wyniosła 24 km/h).

Komentarze

Prosimy o niezgłaszanie błędów w rekordach za pomocą komentarzy. Jeżeli zauważysz błąd, zgłoś go za pomocą formularza powyżej.

nuuuuudyyyy

Dodaj komentarz

Komentarze dodane przez niezarejestrowanych użytkowników nie mogą być edytowane.