Najdłuższy budynek w Europie

Lotnisko Berlin-Tempelhof

Budowla o długości 1230 m jest prawdopodobnie najdłuższym budynkiem w Europie. Jedno z pierwszych lotnisk w Niemczech. Działało od 1923, zamknięte 30 października 2008 roku. Jego rolę przejęły dwa inne berlińskie lotniska- Berlin-Tegel i Berlin-Schönefeld.

 

  Twitter   Facebook

Rekord niepewny

Ten rekord został oznaczony statusem "niepewny", ponieważ jest go bardzo trudno zweryfikować. Jeżeli wiesz jaki jest najdłuższy budynek w Europie i nie jest to Lotnisko Berlin-Tempelhof, prosimy o zgłoszenia nam tego faktu przez formularz.

 

Podobne rekordy
Najdłuższe

Najdłuższy budynek mieszkalny świata

Zbudowany w latach 1927-1930 w Wiedniu. Ma 1100 m długości i jest najdłuższym budynkiem mieszkalnym na świecie. Zawiera 1382 mieszkania dla 5,5

Największe

Największy budynek na świecie

Ma 3250 m długości, jest najdłuższym i największym geograficznie budynkiem świata - ma 1,3 mln metrów kwadratowych powierzchni. Otwarty

Największe

Największy land w Niemczech

Jest to największy zarówno pod względem powierzchni jak kraj związkowy Niemiec

Komentarze

Prosimy o niezgłaszanie błędów w rekordach za pomocą komentarzy. Jeżeli zauważysz błąd, zgłoś go za pomocą formularza powyżej.

najdłuższym budynkiem w Europie jest Twierdza Modlin!!!
Budynek w Twierdzy Modlin jest dwukrotnie dłuższy od tego szkopskiego lotniska Panie autorze, historyku z przypadku.
Ponieważ często pojawiają się podobne głosy jak powyższe, czujemy się zobowiązani do wyjaśnień. Kompleks budynków koszarowych Twierdzy Modlin jest powszechnie uznawany w Polsce za najdłuższy w Europie, problem jest jednak taki, że podawana często długość (2250 m) dotyczy długości całego kompleksu, z którego najdłuższy budynek ma wg. amatorskich pomiarów w Google Earth ok. 1200 m. Jest więc całkiem prawdopodobne, że to właśnie niemieckie źródła mają w tym przypadku racje, ale na wszelki wypadek rekord zostaje oznaczony jako niepewny.
Polecam zapoznać się ze stronką http://nortus.pinger.pl/m/2403922
i wszystko się wyjaśni :)
Twierdza w Modlinie jest na drugim miejscu na świecie :)
Budynek w miejscowości Prora na Rugii ma 4,5 km długości 5 pięter i niższy łącznik w środku. Budowę zawieszono w 1937 roku a później w części stacjonowały wojska radzieckie i niemieckie. Aktualnie jest odcinkami remontowany.
Kto takie głupoty wypisuje?
Najdłuższy Twierdza Modlin, najpiękniejszy rezydencja Il Sonorre
Andrzej ma rację. Budynek na w miejscowości Prora jest najdłuższy. Wprawdzie jest tylko częściowo zagospodarowany, ale mury stoją.

Dodaj komentarz

Komentarze dodane przez niezarejestrowanych użytkowników nie mogą być edytowane.