Największe dzieło sztuki na świecie

Wspaniałe Równiny Centralne

Wspaniałe Równiny Centralne

Panoramiczny obraz jest prawdopodobnie największym dziełem sztuki - jego powierzchnia mierzy 3 012 m².  Znajduje się w mieście Zhengzhou, w Chinach. Największy obraz świata malowało przez rok 13 artystów, odsłonięcie nastąpiło 29 kwietnia 2011.

https://www.youtube.com/embed/i4dtAR-0ai4
  Twitter   Facebook

Rekord sprawdzony

Ten rekord został oznaczony statusem "sprawdzony", ponieważ uważamy, że jest mało prawdopodobne by zmienił się w przyszłości. Jeżeli jednak wiesz jakie jest największe dzieło sztuki na świecie i nie jest to Wspaniałe Równiny Centralne, prosimy o zgłoszenia nam tego faktu przez formularz.

 

Podobne rekordy
Największe

Największy budynek na świecie

Ma 3250 m długości, jest najdłuższym i największym geograficznie budynkiem świata - ma 1,3 mln metrów kwadratowych powierzchni. Otwarty

Największe

Największy owad świata

Owad znany także jako straszyk, istnieje około 3 tysiące gatunków patyczaka. Żywi się roślinami, żeruje nocą, jego długie ciało

Największe

Największy drapieżnik lądowy na świecie

Znany także jako niedźwiedź biały. Jest to największy lądowy drapieżnik świata. Zamieszkuje Arktykę. Żyje na lądzie, lodzie i w morzu.

Komentarze

Prosimy o niezgłaszanie błędów w rekordach za pomocą komentarzy. Jeżeli zauważysz błąd, zgłoś go za pomocą formularza powyżej.


Dodaj komentarz

Komentarze dodane przez niezarejestrowanych użytkowników nie mogą być edytowane.