Najszybsza kolejka górska na świecie

Formula Rossa

Zjednoczone Emiraty Arabskie, to nie tylko wieżowce, w parku rozrywki Ferrari World znajduje się także najszybsza kolejka górska na świecie. Ten otwarty w 2010 roku rollercoaster rozpędza się do zawrotnej prędkości 240 km/h w niecałe 5 sekund, osiągając przeciążenia bliskie 5G!

https://www.youtube.com/embed/ZgKeI09XpTc
  Twitter   Facebook

Możliwa dezaktualizacja

Niektóre rekordy mają to do siebie, że lubią być pobijane. Ponieważ minęło już trochę czasu od dodania tego rekordu, jest wysoce prawdopodobne, że nie jest on już aktualny. Jeżeli wiesz jaka jest najszybsza kolejka górska na świecie i nie jest to Formula Rossa, prosimy o zgłoszenia nam tego faktu przez formularz.

 

Podobne rekordy
Najwyższe

Najwyższa kolejka górska świata

Najwyższa kolejka górska świata wspina się na wysokość 139 metrów, czyli prawie tyle ile ma najwyższy budynek Trójmiasta.

Najdłuższe

Najdłuższa kolejka górska na świecie

Wesołe miasteczko Nagashima Spa Land w Japonii może pochwalić się najdłuższą kolejką  górską na świecie. Kolejka wspinająca

Najszybsze

Najszybszy pociąg świata

Najszybszym pociągiem na świecie jest francuski TGV V150. Rekord wynoszący 574,8 km/h został pobity 3 kwietnia 2007, przez specjalnie do tego celu

Komentarze

Prosimy o niezgłaszanie błędów w rekordach za pomocą komentarzy. Jeżeli zauważysz błąd, zgłoś go za pomocą formularza powyżej.


Dodaj komentarz

Komentarze dodane przez niezarejestrowanych użytkowników nie mogą być edytowane.