Najstarszy film świata

Roundhay Garden Scene

Prawdopodobnie najstarszy film świata to nakręcony w Anglii Roundhay Garden Scene. Dokładna data powstania filmu nie jest znana, jednak w filmie występuje kobieta, która zmarła w roku 1888 i to właśnie ta data przyjeła się jako oficjalny rok jego powstania. Do dnia dzisiejszego przetrwał jedynie dwusekundowy fragment filmu i jest to najstarsza zachowana scena filmowa na świecie.

https://www.youtube.com/embed/F1i40rnpOsA
  Twitter   Facebook

Rekord niepewny

Ten rekord został oznaczony statusem "niepewny", ponieważ jest go bardzo trudno zweryfikować. Jeżeli wiesz jaki jest najstarszy film świata i nie jest to Roundhay Garden Scene, prosimy o zgłoszenia nam tego faktu przez formularz.

 

Podobne rekordy
Najstarsze

Najstarsze kino świata

Kino w Szczecinie, najstarsze działające nieprzerwanie w tym samym miejscu kino na świecie. Fakt ten jest potwierdzony certyfikatem, wydanym przez

Najdroższe

Najdroższy film świata

Czwarta część przygód z serii Piraci z Karaibów o kapitanie Jacku

Najdroższe

Najdroższy polski film

Film produkcji polskiej z 2001 roku, w reżyserii Jerzego Kawalerowicza, na podstawie powieści Henryka Sienkiewicza Quo vadis. Najdroższy - jak do

Komentarze

Prosimy o niezgłaszanie błędów w rekordach za pomocą komentarzy. Jeżeli zauważysz błąd, zgłoś go za pomocą formularza powyżej.


Dodaj komentarz

Komentarze dodane przez niezarejestrowanych użytkowników nie mogą być edytowane.