Najstarsze kino Szczecina

Kino Pionier

Kino Pionier

Kino w Szczecinie, najstarsze działające nieprzerwanie w tym samym miejscu kino na świecie. Fakt ten jest potwierdzony certyfikatem, wydanym przez Księgę Rekordów Guinessa. Oficjalnie kino rozpoczęło działalność 26 września 1909, od pokazu filmów krótkometrażowych, chociaż wyświetlano tu filmy już wcześniej, w 1907 roku.


  Twitter   Facebook

Rekord sprawdzony

Ten rekord został oznaczony statusem "sprawdzony", ponieważ uważamy, że jest mało prawdopodobne by zmienił się w przyszłości. Jeżeli jednak wiesz jakie jest najstarsze kino Szczecina i nie jest to Kino Pionier, prosimy o zgłoszenia nam tego faktu przez formularz.

 

Podobne rekordy
Najstarsze

Najstarszy film świata

Prawdopodobnie najstarszy film świata to nakręcony w Anglii Roundhay Garden Scene. Dokładna data powstania filmu nie jest znana, jednak w filmie

Najwyższe

Najwyższy budynek w Szczecinie

Najwyższy budynek w Szczecinie. Tworzy kompleks pełniący funkcje biurowca, centrum bankowego i handlowego, hotelu oraz dwukondygnacyjnego parkingu

Najdroższe

Najdroższy film świata

Czwarta część przygód z serii Piraci z Karaibów o kapitanie Jacku

Komentarze

Prosimy o niezgłaszanie błędów w rekordach za pomocą komentarzy. Jeżeli zauważysz błąd, zgłoś go za pomocą formularza powyżej.


Dodaj komentarz

Komentarze dodane przez niezarejestrowanych użytkowników nie mogą być edytowane.