Najstarsze drzewo na świecie

Cis z Llangernyw

Cis z Llangernyw

 Drzewo z gatunku cisa pospolitego. Znajduje się przy kościele we wsi Llangernyw  w Walii. Szacowany wiek tego drzewa to około 4 - 5 tysięcy lat. Jest to zatem nie tylko najstarsze drzewo na świecie, ale i jeden z najstarszych żywych organizmów świata.

  Twitter   Facebook

Rekord niepewny

Ten rekord został oznaczony statusem "niepewny", ponieważ jest go bardzo trudno zweryfikować. Jeżeli wiesz jakie jest najstarsze drzewo na świecie i nie jest to Cis z Llangernyw, prosimy o zgłoszenia nam tego faktu przez formularz.

 

Podobne rekordy
Najstarsze

Najstarsze drzewo Polski

Cis Henrykowski – okaz drzewa z gatunku cis pospolity, będący najstarszym drzewem w granicach Polski. Jego wiek szacuje się na około 1260

Najwyższe

Najwyższe drzewo w Polsce

Obecnie najwyższym zmierzonym drzewem w Polsce, jest świerk rosnący w Puszczy Białowieskiej - ma wysokość 51,8 metrów i obwód

Największe

Największe warzywo na świecie

Największa dynia na świecie, jest jednocześnie największym wyhodowanym warzywem. Dynię wyhodował w 2010 roku Chris Stevens z New Richmond w USA.

Komentarze

Prosimy o niezgłaszanie błędów w rekordach za pomocą komentarzy. Jeżeli zauważysz błąd, zgłoś go za pomocą formularza powyżej.

to nie jest najstarsze drzewo świata!!
w notatce niema obwodu tego drzewa
jest dosyć dziwne ?
no bo to jest najstarsze NIE NAJWIĘKSZE ! korn
najstarsze drzewo ma 9550 lat i jest tu http://www.focus.pl/newsy/zobacz/publikacje/najstarsze-drzewo-na-swiecie/
najstarsze drzewo to świerk w Dalarni {Szwecja}
OLA MA RACJE TO JEST NAJSTARSZE DRZEWO NA ŚWIECIE KORN!!!!!!!!!!!!!::-)
A ja szukałem na tej stronie Michal, że ma 13 tysięcy lat. I nasz racje korn. Ma więcej lat niż ty co to napisałeś. A ty też źle mówisz Ola. Bo stare drzewo jest raczej najwyższe. Co nie? A ty tutti też się mylisz.
Korn Korn Korn. Co wyście się tak na niego uwzieli?! !!!ON MA RACJE!!! I podziękuj mi Korn. I ja mam !Racje!. I nazywam się Kacper. A nie żadem lisztendach. To jest mój nick.
polska
nie bo Bartek
Ale stare OMG nawet moja babcia tyle nie dozyla :P
:o
waltasie
To jest 45 tysięcy lat bo tam jest kreska przed 4
lol
Taaaaaaaa.A świat ma zaledwie 5768 lat.Według kalendarza żydowskiego ,który jest najdokładniejszy,a sporządzonego według najstarszej księgi historycznej którą jest Biblia.
super wiesz naprawde
Ops Ops Bania u cygana
najstarsze drzewo w polsce ma 1.0000 lat kurde
to nie jest najstarsze drzewo kurwa
Co to za oszustwa to nie prawda mam prace domową z informatyki a tu błędne informacje przez to dostane pałe!!!!!!!!!!!!!!!! Kłamcy jedni Kur...

Dodaj komentarz

Komentarze dodane przez niezarejestrowanych użytkowników nie mogą być edytowane.