Najrzadszy gad

Samotny George

Samotny George

Lonesome George – ostatni żółw słoniowy z podgatunku Chelonoidis nigra abingdoni. Żółwie te zamieszkiwały wyspę Pinta; jedną z wysp archipelagu Galapagos. W latach 50. ubiegłego stulecia sprowadzonona te wyspy kozy, które całkowicie wyniszczyły roślinność, co w konsekwencji spowodowało masowe wymieranie żółwi.
George został znaleziony 1 grudnia 1971 przez amerykańskiego biologa Josepha Vagvolgyi. Wiek tego żółwia szacuje się na 60-90 lat, a wagę na ok. 90 kg. Obecnie znajduje się on na wyspie Santa Cruz w Stacji Biologicznej Fundacji Darwina.

  Twitter   Facebook

Rekord sprawdzony

Ten rekord został oznaczony statusem "sprawdzony", ponieważ uważamy, że jest mało prawdopodobne by zmienił się w przyszłości. Jeżeli jednak wiesz jaki jest najrzadszy gad i nie jest to Samotny George, prosimy o zgłoszenia nam tego faktu przez formularz.

 

Podobne rekordy
Najrzadsze

Najrzadszy gatunek leniwca

Zamieszkuje wyłącznie Isla Escudo de Veraguas, małą wyspę u wybrzeży Panamy. Karłowaty leniwiec trójpalczasty (Bradypus pygmaeus),

Największe

Największy żółw świata

Całe życie spędza w wodzie, tylko samice na krótko wychodzą na ląd, by złożyć jaja. Jest to największy żyjący współcześnie

Najszybsze

Najszybszy wąż świata

Jadowity wąż, zamieszkuje Afrykę. Zdolny poruszać się z szybkością do 20 km na godzinę (największa zanotowana szybkość wyniosła 24 km/h).

Komentarze

Prosimy o niezgłaszanie błędów w rekordach za pomocą komentarzy. Jeżeli zauważysz błąd, zgłoś go za pomocą formularza powyżej.

dziwny ten gad
Sama jesteś dziwna

Dodaj komentarz

Komentarze dodane przez niezarejestrowanych użytkowników nie mogą być edytowane.