Najdroższy znaczek świata

British Guiana 1c magenta

British Guiana 1c magenta

Jeden z najsłynniejszych rzadkich znaczków pocztowych. Wydany w bardzo ograniczonej liczbie w 1856 roku w  Gujanie Brytyjskiej. Do chwili obecnej zachował się prawdopodobnie tylko jeden egzemplarz. Znaczek przedstawiający żaglowiec otoczony tekstem z łacińską maksymą "Damus Petimus Que Vicissim" został sprzedany 17 czerwca 2014 r. na aukcji w Nowym Jorku za kwotę  9,48 milionów dolarów i stał się tym samym najdroższym znaczkiem na świecie.

Poprzedni rekord należał do szwedzkiego znaczka pocztowego "Three-Skilling Yellow", wydanego w 1885 roku i sprzedanego na aukcji w 2010 roku za 2,3 mln dolarów.

  Twitter   Facebook

Rekord sprawdzony

Ten rekord został oznaczony statusem "sprawdzony", ponieważ uważamy, że jest mało prawdopodobne by zmienił się w przyszłości. Jeżeli jednak wiesz jaki jest najdroższy znaczek świata i nie jest to British Guiana 1c magenta, prosimy o zgłoszenia nam tego faktu przez formularz.

 

Komentarze

Prosimy o niezgłaszanie błędów w rekordach za pomocą komentarzy. Jeżeli zauważysz błąd, zgłoś go za pomocą formularza powyżej.


Dodaj komentarz

Komentarze dodane przez niezarejestrowanych użytkowników nie mogą być edytowane.