Najdroższy tuńczyk świata

Tuńczyk błękitnopłetwy

Tuńczyk błękitnopłetwy

Gatunek wędrownej ryby z rodziny makrelowatych. Tuńczyk błękitnopłetwy jest największym gatunkiem tuńczyka – osiąga do 700 kg. Jego mięso najbardziej cenione jest przez smakoszy. Tuńczyka błękitnopłetwego o masie 269 kg  sprzedano na aukcji na rybnym targu w Tokio w styczniu 2012 za ok. 736 000 dolarów.

  Twitter   Facebook

Możliwa dezaktualizacja

Niektóre rekordy mają to do siebie, że lubią być pobijane. Ponieważ minęło już trochę czasu od dodania tego rekordu, jest wysoce prawdopodobne, że nie jest on już aktualny. Jeżeli wiesz jaki jest najdroższy tuńczyk świata i nie jest to Tuńczyk błękitnopłetwy, prosimy o zgłoszenia nam tego faktu przez formularz.

 

Podobne rekordy
Najdroższe

Najdroższa pizza świata

Danie to można zamówić w restauracji Maze Gordona Ramseya w Londynie. Pizza na cienkim cieście, pieczona na drewnie, z cebulowym puree,

Najdroższe

Najdroższa zupa świata

Jest to najdroższa zupa dostępna na rynku. Można ją zamówić w restauracji Kai Mayfair w Londynie za 190 dolarów.

Najdroższe

Najdroższa kawa świata

Gatunek kawy pochodzący z południowo-wschodniej Azji, wytwarzany z ziaren kawy, które wydobyte są z odchodów zwierzęcia z rodziny

Komentarze

Prosimy o niezgłaszanie błędów w rekordach za pomocą komentarzy. Jeżeli zauważysz błąd, zgłoś go za pomocą formularza powyżej.

z 736 patyków musi być niebiańska też bym zjadł

Dodaj komentarz

Komentarze dodane przez niezarejestrowanych użytkowników nie mogą być edytowane.