Najdroższy teleskop świata

Kosmiczny Teleskop Hubble'a

Kosmiczny Teleskop Hubble'a

Ang. Hubble Space Telescope – HST– teleskop poruszający się po orbicie okołoziemskiej, nazwany na cześć amerykańskiego astronoma Edwina Hubble'a. Został wyniesiony na orbitę przez prom kosmiczny Discovery podczas misji STS-31 dnia 24 kwietnia 1990. Od tego czasu stał się jednym z najważniejszych przyrządów w historii astronomii. Kosztował 2,1 mld dolarów.

  Twitter   Facebook

Rekord sprawdzony

Ten rekord został oznaczony statusem "sprawdzony", ponieważ uważamy, że jest mało prawdopodobne by zmienił się w przyszłości. Jeżeli jednak wiesz jaki jest najdroższy teleskop świata i nie jest to Kosmiczny Teleskop Hubble'a, prosimy o zgłoszenia nam tego faktu przez formularz.

 

Podobne rekordy
Pierwsze

Pierwszy człowiek na księżycu

Urodził się w 1930 roku w Auglaize Country, w Ohio, USA. Astronauta amerykański, dowódca misji Apollo 11, pierwszy człowiek, który

Najmniejsze

Najmniejsza planeta Układu Słonecznego

Najmniejsza i najbliższa Słońca planeta Układu Słonecznego. Jego średnica wynosi 4879,4 km i jest ponad 3 razy mniejsza od Ziemi.

Największe

Największy satelita Saturna

Największy naturalny satelita Saturna (planeta ta posiada także sztucznego satelitę - sondę Cassini). Mierzący 5 150 km średnicy na

Komentarze

Prosimy o niezgłaszanie błędów w rekordach za pomocą komentarzy. Jeżeli zauważysz błąd, zgłoś go za pomocą formularza powyżej.


Dodaj komentarz

Komentarze dodane przez niezarejestrowanych użytkowników nie mogą być edytowane.