Największy statek świata

TT Knock Nevis

TT Knock Nevis

Największy statek wybudowany w historii świata. Ten supertankowiec zbudowany w 1979 roku w japońskiej Oppama stoczni miał ponad 458 metrów długości, 647 955 ton nośności (DWT), a przy pełnym załadunku jego zanurzenie sięgało 24,6 metra. Ostatnio pływał pod banderą Sierra Leone, statek został zezłomowany w 2009 roku.

  Twitter   Facebook

Możliwa dezaktualizacja

Niektóre rekordy mają to do siebie, że lubią być pobijane. Ponieważ minęło już trochę czasu od dodania tego rekordu, jest wysoce prawdopodobne, że nie jest on już aktualny. Jeżeli wiesz jaki jest największy statek świata i nie jest to TT Knock Nevis, prosimy o zgłoszenia nam tego faktu przez formularz.

 

Podobne rekordy
Najmniejsze

Najmniejszy ocean na świecie

Najmniejszy i najpłytszy ocean na świecie uznawany był dawniej za część Oceanu Atlantyckiego.

Największe

Największa wyspa świata

Największa wyspa na świecie, formalnie terytorium to zależne jest od Danii, posiada jednak bardzo szeroką autonomię (min. własną walutę,

Największe

Największa góra lodowa na świecie

Największa zaobserwowana góra lodowa oderwała się z Lodowca Szelfowego Rossa na Antarktydzie, w pobliżu Wyspy Roosevelta w kwietniu 2000 roku.

Komentarze

Prosimy o niezgłaszanie błędów w rekordach za pomocą komentarzy. Jeżeli zauważysz błąd, zgłoś go za pomocą formularza powyżej.


Dodaj komentarz

Komentarze dodane przez niezarejestrowanych użytkowników nie mogą być edytowane.