Najbardziej podróżujący gad świata

Żółw skórzasty

Żółw skórzasty

Całe życie spędza w wodzie, tylko samice na krótko wychodzą na ląd, by złożyć jaja. Jest to największy żyjący współcześnie żółw morski. Żyje we wszystkich oceanach, nawet w wodach o niższych temperaturach, w okolicach Arktyki. Zasięg występowania tego żółwia jest największy wśród wszystkich gadów żyjących obecnie na Ziemi. Nazywany jest nawet morskim włóczęgą.
Dorosły osobnik ma 1-2 metry długości i waży do 700 kilogramów. Rekordowe okazy miały skorupę długości 2 m i wagę ponad 1000 kg. Najczęściej spotyka się osobniki o masie ciała 300-400 kg.

 

 

  Twitter   Facebook   Google+

Rekord sprawdzony

Ten rekord został oznaczony statusem "sprawdzony", ponieważ uważamy, że jest mało prawdopodobne by zmienił się w przyszłości. Jeżeli jednak wiesz jaki jest najbardziej podróżujący gad świata i nie jest to Żółw skórzasty, prosimy o zgłoszenia nam tego faktu przez formularz.

 

Podobne rekordy
Inne

Najdłużej latający bez przerwy ptak

Wędrowny ptak, występuje w prawie całej Europie, w Azji oraz w Afryce, w której to południowej części zimuje. Może pozostawać w locie

Inne

Najbrzydszy pies świata

Suczka, waży ok. 1 kg. Najbrzydszy pies świata 2011, wyłoniony w corocznym konkursie.

Najrzadsze

Najrzadszy gad

Lonesome George – ostatni żółw słoniowy z podgatunku Chelonoidis nigra abingdoni. Żółwie te zamieszkiwały wyspę Pinta;

Komentarze

Prosimy o niezgłaszanie błędów w rekordach za pomocą komentarzy. Jeżeli zauważysz błąd, zgłoś go za pomocą formularza powyżej.

dziwak

Dodaj komentarz

Komentarze dodane przez niezarejestrowanych użytkowników nie mogą być edytowane.